Subscribe a newsletter

Tekstilės

Tekstilės

Savo gaminamoms kolekcijoms, Kauno baldai įvairias medžiagas įsigyja iš skirtingų tiekėjų visame pasaulyje. Audinių importas gamybai sudaro net 30% visų medžiagų. Kauno baldai siūlo daugiau nei 400 skirtingų audinių ir jų atspalvių.
Audinių tipai pagal sudėtį:
NATŪRALIOS sudėties - pagaminta iš natūralių medžiagų: lino, medvilnės, vilnos.
     Linas (HL) labai stiprus (2-3 kartus stipresnis už medvilnę), puikiai sugeria drėgmę, vėsina kūną.
     Medvilnė (CO) patvarus audinys, sugeria drėgmę, leidžia kūnui kvėpuoti.
    Vilna (WO) išlaiko šilumą, sugeria drėgmę ir leidžia kūnui kvėpuoti.
SINTETINĖS sudėties - gaminama naudojant sintetines medžiagas: poliakrilą, poliesterį, poliamidą, poliuretaną.
     Poliesteris (PES)
Sąvybės: poliesterio pluoštas yra cheminė medžiaga, gaminama iš naftos. Poliesteris yra tvirtas, mažai glamžosi, tvirtas pluoštas, nesugeria drėgmės, todėl greitai džiūsta. Poliesteris yra dažnai maišomas su vilna, medvilne ar linu. Suteikia audiniui tvirtumo, atsparumo lamdymuisi. Priežiūra: Poliesterio produktai nereikalauja specialios priežiūros. Tekstilė, turinti daug poliesterio turėtų būti saugoma nuo didelio karščio ir tiesioginių saulės spindulių.
     Poliamidas (PA)
Savybės: sintetinis poliamidinis pluoštas yra labai atsparus dilimui (10 kartų daugiau nei medvilnė ir iki 20 kartų, nei vilna). Privalumai - nesilamdo, lankstus ir patvarus. Tačiau yra labai jautrus statikai, nėra atsparus šviesai – greitai blunka. Poliamidas dažniausiai naudojamas kaip priedas prie natūralių pluoštų. Tai suteikia produktui stiprumo - ilgaamžiškumo.Priežiūra: Labai jautrus kalkėms; lyginti tik per medžiagą.
     Poliuretanas (PU)
Savybės: Šis sintetinis pluoštas neseniai pristatytas tekstilės pramonėje. Poliuretanas paprastai sudaro  iki 15% sudėties ir maišomas su natūraliais pluoštais. Suteikia audiniui tvirtumo. Audinys nepralaidus orui ir drėgmei.Priežiūra: Tik sausas valymas.
   Poliakrilas (PAN)
Savybės: Šis sintetinis pluoštas yra ilgaamžis ir elastingas. Nesilamdo, sugeria drėgmę, suteikia audiniui stiprumo.Priežiūra: poliakrilas yra labai plonas pluoštas, todėl priežiūra priklauso nuo kitų audinyje esančių pluoštų.
DIRBTINĖS sudėties  - dirbtiniai audiniai gaminami specialiuoju giluminio audimo technologijos būdu.
     Viskozė (VI) - natūralus pluoštas, gaunamas iš celiuliozės. Pluoštas lengvas, sugeria drėgmę, turi tendenciją temptis. Yra daug šio pluošto atmainų. Minusai: Nėra labai tvirtas.
     Acetatas, triacetatas (AC, TA) - sintetinis pluoštas, gaunamas iš celiuliozės acetato. Acetato pluošto švelnumas primena šilką. Triacetato pluoštas stipresnis, bet ypač lengvai plyšta. Bendrai, acetato ir triacetato pluoštai nesusilpnina audinio, ir nesilamdo.
Audinių tipai  pagal gamybos technologiją:
AUSTINIAI - gobelenas, šenilis, pliušas, mikrofibra, marginti audiniai.
NEAUSTINIAI - dirbtinė oda, natūrali oda.